Počet položek: 0 0,- CZK
Volkswagen original
- Originální hliníkové disky VW Škoda Audi Seat

Jak poznám originální disky?

V čem spočívá výhoda originál ALU kol ?

Originální alu disky se vyznačují především nejvyšší možnou kvalitou a zpracováním, které lze na Váš vůz pořídit. Originální disky se oproti druhovýrově (replikám a hromadně vyráběhným universálním diskům v nízké pořizovací ceně) vyznačují vysokou pevností a jsou tedy odolné nejen v běžném provozu (jízda přes nerovnosti) ale rovněž i při nárazu ( jedná se tedy i o bezpečnostní prvek) .

Veškré originální disky procházejí velmi přísným postupem schvalování a testů, proto jsou také opatřeny homologační značkou. Jak homologaci poznáte? U originálních alu ráfků naleznete odlitek, nebo vyražené číslo a rok schválení (např. 004653/2018) popřípadě symbol KBA doplněné o číslo schválení. Takto označená kola prošla schvalovacím procesem zpravidla německé organizace TÜV, zahrnujícím různé zkoušky.

Co se při testu ověřuje? Předně je to pevnost disku, což se zjišťuje zkouškou na ohyb, odvalování a také kolo projde simulovaným testem na náraz. V rámci homologačního procesu se zjišťuje, zda je předmětný disk vhodný na vybraná vozidla.

Výběr vhodných disků

Leštěné disky jsou vhodnější pro letní užití, v zimě je potřeba o ně více pečovat než o disky celolakované.

U každého produktu naleznete výpis vozů pro, které jsou disky určeny, toto však neznamená že disky nelze použít na jiné vozy. Pokud byste si tedy vybrali vzor disků, u kterého není Váše vozidlo uvedeno, napište nám dotaz a my posoudíme zda lze technicky disky na Vášem voze použít, případně Vám nabídnem podobné vhodnější.

 

Pokud jste nenalezly disky, které hledáte – napiště nám dotaz a my se pokusíme Vám disky obstarat.

Jak poznat originální disky ?

Originální disky značek Volkswagen, škoda, seat Audi a dalších lze identfikovat dle vyraženého loga na zadní straně disků ( vyjímečně je znak vyražen na přední straně v místě pro umístění střeové krytky).

Toto je hlavní ukazatel originality disků, žádné disky z druhovýroby a repliky nikdy nemohou mít vyražené logo jedné z uvedených automobilek.

Země výroby ( Made in)

Koncern Volkswagen nechává své disky vyrábět ve fabrikách jinch výrobců kol (většinou Borber, Ronal apod) , které mají továrny po celém světě. I na originálním disku tedy můžete nalézt zemy výroby Čína, Polsko, Německo, Česká republika, Korea a spoustu dalších zemí. Vždy se jedná o stejné disky a země výroby nemá na kvalitu žádný vliv, jelikož všechny originální disky jsou v těchto fabrikách ve všech zemých vyráběny dle stejných norem.

Kód disků

Na zadní straně litých kol naleznete i kód výrobce (např. 3G0 601 025 F ) jedná se o katalogové číslo dle kterého je možné zboží objednat u dealera. Některé  stejné typy disků mají více objednacích kódu, avšak ničím se mezi sebou neliší. Disky ozančené výrobcem jako originální příslušenství k vozu lze takté nalézt pod KBA číslem ( toto kba číslo mají disky ve většině případů i vyraženo na čelní straně ( opět aby se jednalo o originální disk, musí být ze zadní strany znak automobilky.)

Vložit komentář

Jméno
Email ( email není zveřejněn )
Váš příspěvek   ( Fotky můžete vložit po odeslání příspěvku. )
opiště kód
antispam
     Více informací

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace